Bun venit la școala!

Toamna e întotdeauna despre început. De școală, de muncă, de vise, de nostalgii. De viața…pentru că pentru mine școala înseamnă bucuria reîntâlnirii cu elevii…unii mai serioși, alții mai aiuriți, unii activi, pasionați și energici, alții mai plictisiți și mai încrezuți, unii foarte tăcuți, altii foarte vorbăreți și prietenoși…toți la fel de importanți…în fapt ei reprezentând lumea de mâine care se modelează astăzi! Să fiti curajoși și responsabili, dragii noștri! Să învățați activ și înțelept! Să fiți creativi, îndrăzneți și pasionați! Să trăiți frumos și să îmbrățișati lumea cu iubire!

Director, Camelia Sîncrăian Pop

245

Alte articole

Repartizarea elevilor înscriși în clasa pregǎtitoare, anul școlar 2020- 2021
Procedurǎ vizualizare lucrǎri evaluare naƫionalǎ
Clasa a VIII-a C la final