Campionatul Național de Majorete 2023

Weekendul acesta a avut loc Campionatul Național de Majorete Tradiționale și Cheerleading unde au participat peste 1500 de sportive din toată țara. Concursul a avut loc la Bistrița, in noua sala polivalenta Tera Plast Arena.

Echipa de majorete a scolii se numește Sparks si este înființata din luna noiembrie a anului 2022. Avand in vedere timpul scurt de pregătire, micuțele s-au antrenat si in weekenduri pentru a putea participa la aceasta competiție. Efortul lor si implicarea părinților in activitate a adus echipei titlul de vicecampioane naționale și medalie de argint la secțiunea de majorete Freestyle Pom – Performance Cheer.

Micuțele sunt antrenate de Nona Virgilia, actuala campioana naționala la categoria majorete cu baton senioare.

Le felicitam pe fete pentru toată dăruirea, pasiunea si implicarea in acest sport!