Caption Aligned Here

Blog Full Right Sidebar

Se apropie Sfânta Sărbătoare a Paștilor și d-na Nelica Ardelean, profesoară de educație tehnologică, a dorit să marcheze acest deosebit moment al anului. Astfel, îndrumați cu pricepere și dăruire, elevii au pictat o mulțime de ouă, demonstrându-și bunul gust și creativitatea. Să le admirăm micile opere de artă și să le mulțumim că ne-au bucurat ochii...
Read More
Dragostea de lectură se cultivă. Se crește cu grijă, pas cu pas, până ajunge la maturitate. Și atunci devine putere. O putere pe care o au doar cei care au rezistat până aici, care au avut răbdarea de a se dezvolta prin pasiunea lor. Câțiva dintre cei mai pasionați cititori din clasele a VII-a și a...
Read More
Educația STEM este: distractivă (S– super distracție) îi învață pe copii despre lucru în echipă (T– team work) încurajează copii sa vină cu soluții noi (E– Energie în rezolvarea problemelor) pune accent pe procesul educațional, mai mult decât pe rezultate (A– accent pe concentrare) implică diverse stiluri de învățare (M– multiple abordări) Dorim să vă prezentăm...
Read More
1 2 3 12