News & Updates

Blog 3 Columns With Frame / Post Format

Olimpiada Națională a Sportului Școlar- Fotbal

Săptămâna trecută a avut loc etapa finală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar Fotbal – Cupa Tymbark Junior, disputată în București, pe stadionul Rapid-Giulești. Conduse de profesorii Jac Alexandru și...

Festivalul de teatru pentru elevi Alter Ego

Trupa de teatru a școlii noastre, #Believe, formată din elevii clasei a 7-a D, a participat sâmbătă, 27 mai, la Festivalul de teatru pentru elevi Alter Ego (CAER 2023 poziția...

Concursul de Chimie ” Raluca Ripan ”

La etapa județeană a Concursului de Chimie „Raluca Ripan” Moldovan –Teselios Ianis, elev în clasa a VII-a D la Școala Gimnazială ”Ion Creangă” din Cluj- Napoca, , pregătit de doamna...

Concursul Național de Biologie „George Emil Palade”

În data de 06.05.2023 s-a desfășurat etapa județeană a Concursului Național de Biologie „George Emil Palade”. Rezultatele obținute de elevii Școlii Gimnaziale „Ion Creangă” au fost foarte bune, trei din...

Olimpiada Nationala de Limbi Clasice 2023

Elevul Ianis Moldovan-Teselios, campionul latinist din acest an al școlii noastre, s-a întors victorios de la etapa națională a Olimpiadei de Limbi Clasice, desfășurată în perioada 19-22 aprilie 2023 la Brăila, unde a obținut mențiunea a 2-a și medalie de argint....

Micii creatori 2023

În luna aprilie a acestui an, s-a desfășurat a XX-a ediție a Concursului județean de creație literară „Micii creatori”, organizat de Biblioteca Județeană „Octavian Goga”, filiala „Traian Brad”, din Mănăștur....

Olimpiada Națională de Religie – Cultul Penticostal

Sâmbătă, 22 aprilie 2023, ora 11.00, în Aula Magna a Universității de Vest Timișoara a avut loc festivitatea de premiere a elevilor remarcați la etapa națională a Olimpiadei de Religie- Cultul...

Olimpiadele de limba și literatura română 2023

Ca în fiecare an școlar, elevii au participat cu însuflețire la concursurile școlare și extrașcolare specifice disciplinei limba și literatura română. Olimpiada de limba și literatura română–OLLR– a provocat un...

Concursul interdisciplinar “STI_MA”, ediția a VII-a

Comisia Matematică și Științe, de la Școala Gimnazială ”Ion Creangă” din Cluj- Napoca, coordonată de doamna prof. Brad Mariana, a organizat Concursul interdisciplinar ”STI_MA”, ediția a VII- a, CAEJ, poziția...

Olimpiada de geografie 2023

Elias Călini este un elev de excepție, care a demonstrat ce înseamnă seriozitate și performanță, calificându- se la faza națională a olimpiadei de geografie. Este unul dintre elevii care au...

Olimpiada de religie penticostală 2023

Elevul Tufar David (6 C), coordonat de domnul profesor Mihai Dolean, a obținut Locul 1 (nota 9,70) la etapa județeană a Olimpiadei de Religie (Cultul Penticostal). Drept urmare, s-a calificat...

Olimpiada de religie ortodoxă 2023

Azi e despre Andrei Iancu, elev în clasa a V-a B! Un copil minunat, cu râvnă multă în ale cunoașterii despre Dumnezeu. Coordonat de doamna profesoară Gabriela Pașcalău, Andrei a...
1 2