Ultimul clopoțel. Felicitări, copii minunați!

5 Iunie marchează încheierea cursurilor pentru elevii claselor a VIII a, promoția 2020. Ne-am fi dorit cu toții o festivitate de absolvire tradițională, cu tot ceea ce implica un astfel de moment unic: emoțiile ultimei zile petrecute în școala generală, zâmbete, îmbrățișări, lacrimi, baloane colorate și panglici cu visuri fluturând.

Vă invităm să sărbătorim împreună vineri, 05 iunie 2020, ora 17, pe platforma ZOOM!

Vă dedicăm această zi vouă, celor 90 de absolvenți ai Școlii Gimnaziale „Ion Creangă”, cei mai frumoși, cei mai talentați și cei mai puternici. Vouă, promoției 2020. O promoție cu adevărat altfel, o promoție care a învățat lecția responsabilității înainte de toate celelalte.

Credem în voi, în puterea voastră de a schimba lumea în bine!

653

Alte articole

”De Dragobete…tezaur de veșnicie”
Ziua lecturii
ZICI- 2 februarie 2022