Târgul de Crăciun este un proiect inițiat ce către Consiliul Elevilor școlii noastre. Este o activitate care implică toate clasele de nivel primar și gimnazial alături de doamnele învățătoare și profesorii diriginți.

Anul acesta s-a desfășurat în data de 18 decembrie în sala de sport unde fiecare clasă a avut un stand cu vânzare de jucării, cărți, obiecte diverse, dulciuri etc. Se dovedește astfel creativitate in organizarea de jocuri și oferte speciale care denotă spiritul antreprenorial al elevilor. Banii adunați astfel vor fi utilizați parțial de către fiecare clasă în parte, parțial pentru scoala prin Consiliul Elevilor. Tot elevii sunt cei care vor face propuneri referitor la destinația fondurilor adunate, încercând să identifice posibile investiții pentru  școală.

Coordonator: Consiliul Elevilor

540

Alte articole

Târgul de Crăciun
Donăm pentru un zâmbet de copil
Decorăm împreună de Crăciun