Târgul de Crăciun, organizat în decembrie 2019, a adus împreună toți elevii școlii noastre. Fiecare reprezentant în CSE și-a organizat colegii în vederea pregătirii unor standuri cu vânzare de jucării, cărți, felicitări, decorațiuni de Crăciun, tablouri pictate de ei, dulciuri etc. Standul CSE a fost realizat cu ajutorul doamnei profesoare de desen, Elena Potra, care a pus în valoare creațiile elevilor noștri. Fiecare clasă a donat, fie integral, fie parțial, suma adunată, pentru a susține, alături de banii obtinuți la târg de CSE, un alt proiect, Donăm pentru un zâmbet de copil. Elevii au dat dovadă de creativitate în organizarea de jocuri, oferte speciale etc., ceea ce subliniază spiritul antreprenorial al acestora.

75

Alte articole

Donăm pentru un zâmbet de copil
Decorăm împreună de Crăciun
Poștașii lui Moș Crăciun