In data de 21.03.2019, in scoala noastra s-a desfasurat concursul interdisciplinar Sti_Ma,concurs inclus in Calendarul activitatilor educative judetene (CAEJ),  la care au participat echipaje  formate din elevi din mai multe scoli clujene.  Echipajul scolii noastre, format din elevii: Pop Tudor clasa a VI-a  B,  Man Iarina clasa a VI- a C,  Rodila Ilinca clasa a VI- a C,  Popescu Elena clasa a VI- a A,  s-a clasat pe locul al 2-lea. Felicitari copiilor si profesorilor indrumatori!!

Probele concursului constau in intrebari de cultura generala din matematica, fizica si biologie; prezentarea unui experiment inedit; tangram. Fiecare echipaj a avut de realizat in cadrul echipei scolii sale, cate o macheta cu tema “Lumina”, pe care au prezentat-o in fata tuturor profesorilor coordonatori si a juriului.

Speram sa avem tot mai multi elevi care sa indrageasca matematica si stiinta!

Profesori  coordonatori: Carmen Zanc, Mihaiela Scurt, Trut Romeo, Dinu Popa Costel, Maria Titei

The British Factor 2019
The British Factor 2017 – 2018