”Școala Altfel” a debutat cu una dintre cele mai atractive și incitante activități: ”Super eroi de fiecare zi – parteneriat pentru viata” , desfașurată în 15.04.2019 și organizată de d-na director Camelia Sîncrăian-Pop,  împreună cu prof. Ferezan Florin, prof. Scurt Mihaiela, prof. Ardelean Nelica și prof. Cistelecan Daniela.

În cadrul acesteia, au fost invitate cele cinci instituții: ISU, SMURD, POLIȚIA, GARDA DE MEDIU, ARMATA – institutii cu impact major in viata fiecaruia din noi. Copiii noștri au ”explorat” cu mare curiozitate toate dotările de care dispuneau cele cinci echipaje, au ascultat cu atentie sfaturile despre prim ajutor, siguranta personala, protectia mediului.

Mai multe detalii, in articolul Supereroi

498

Alte articole

Scoala Altfel – Atelier muzical
Scoala Altfel – Intalnire cu muntele
Scoala Altfel – Prietenie si amintiri