,, Să bucătărim !” / ,, Let`s cook!”

Așa și-au propus elevii din clasa a IV-a E și le-a reușit! Activitatea s-a desfășurat în Săptămâna altfel, iar elevii au fost coordonați de doamnele profesoare Raluca Gălan și Carmen Blaga.

Clasa a fost împărțită în patru echipe a câte șase elevi. Fiecare echipă a propus câteva preparate pe care le-a prezentat atât în limba română cât și în limba engleză. La final au realizat o cartea de bucate cu rețetele scrise .

Apoi, timp de două ore elevii au pregătit preparatele. Fiecare elev a participat cu foarte multă plăcere. Preparatele obținute au fost degustate de toți copiii.

Au fost evaluați și recompensați cu aplauze și cu diplome personalizate.

Fiind o activitate ,,gustoasă”, distractivă, dar, în același timp, foarte serioasă, elevii s-au implicat cu multă responsabiliate, iar rezultatele au fost pe măsură.

Cu toții își doresc reluarea temei și cu altă ocazie.

Felicitări tuturor elevilor!

Scoala Altfel – Atelier muzical