Bianca Hosu e o fetiță în vârstă de 11 ani din clasa a IV-a E de la Școala Gimnazială ,, Ion Creangă”, veselă, foarte talentată atât la muzică, cât și la limba și literatura română, arte vizuale, dans și teatru.

Încă de la vârsta de 3 ani, familia și cei apropiați i-au observat înclinațiile muzicale, însă învățătoarea ei, doamna Raluca Gălan, a îndrumat-o spre cursuri de canto.  A participat la mai multe concursuri, iar în luna mai 2019 a obținut Premiul II la concursul județean Primăvara copiilor, ediția a II-a.

Prin talent și frumusețe a încântat juriul și spectatorii cu piesa ,,La oglindă”.

“La oglinda”, interpretare Bianca Hosu, clasa a IV-a E

258

Alte articole

100 de ani de la înființarea Institutului de Istorie “George Barițiu” din Cluj-Napoca
Ziua Internațională de Comemorare a Victimelor Holocaustului
Mica Unire – 24 ianuarie 1859