Parohia Ortodoxã „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” Mãnãștur, localitatea Cluj- Napoca, și Asociația “Poteci Uitate” au desfãșurat în perioada postului Crãciunului campania umanitarã “Pachete de Crãciun. Împreunã pe poteci”. Pentru cã ne pasã de comunitate, am pus și noi umãrul: generoșii elevi din clasa a VIII-a C și familiile lor au donat din inimã bunuri, atât de necesare semenilor noștri aflati in munți, in zone defavorizate. Cu ajutorul doamnei diriginte, profesor Cristina Dezsi, strângerea de bunuri a fost coordonatã astfel încât pachetele sã ajungã la bisericã, de unde voluntarii asociației și câțiva reprezentanți ai parohiei le-au dus destinatarilor, sâmbãtã, 14 decembrie 2019, în câteva cãtune izolate din Munții Apuseni.

Ne bucurãm cã am putut fi de folos prin acțiunea noastrã și cã am colaborat cu oameni cu suflet mare.

84

Alte articole

Activităţi în perioada suspendării cursurilor
IMPORTANT: Inscrierea in clasa pregatitoare se va realiza online
Recomandări pentru părinți privind limitarea transmiterii bolilor infecto – contagioase în colectivități școlare