Alte premii

Locul I obtinut de grupul tradiţional de colindători „Crenguţa”, pentru sceneta „Șezătoare la români”, la:
  • Concursul de colinde şi obiceiuri populare de Crăciun „Episcop Nicolae Ivan”, ed. a VII-a, faza judeţeană (16.11.2017)
  • Concursul Internaţional Tradiţii şi obiceiuri pe uliţa mea, organizat de Asociaţa Știinţifică „Pleiadis” din Iaşi (17‑31.12.2017)

Coordonatori: prof. Cistelecan Daniela si prof. Farcas Liliana

Diploma de excelenta la Gala 10 pentru Cluj clasa a VI-a A

.

2016 - 2017

Proiecte

• Participarea unui grup de 20 elevi din cl. a V-a A si a V-a E la Proiectul “Children of music” in a young famous orchestra experience, în deschiderea oficială a Festivalului “Zilele Clujului”, ed. a VII-a, organizat de Transylvania-College în parteneriat cu I.S.J. Cluj şi Primăria Municipiului Cluj‑Napoca (26 mai 2017).

Coordonatori: prof. Farcas Liliana si prof. Cistelecan Daniela

• Participarea unui grup de 22 elevi din cl. a VI-a A si a VI-a E la Proiectul “Rapsodia copiilor”, în deschiderea oficială a Festivalului “Zilele Clujului”, ed. a VIII-a, organizat de Transylvania-College, în parteneriat cu I.S.J. Cluj şi Primăria Municipiului Cluj‑Napoca (18.05.2018).
Coordonatori: prof. Farcas Liliana si prof. Cistelecan Daniela