Ca urmare a hotărârii nr. 6 din 09.03.2020 a Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență, se suspendă cursurile în toate unitățile de învățământ preuniversitar în perioada 11-22 martie 2020, cu posibilitatea de prelungire, în funcție de evoluția situației.


Înscrierea în clasa pregătitoare se va realiza în continuare, on-line https://inscriere.edu.ro/cerere/, iar validarea înscrierii se va prelungi cu o săptămână, după deschiderea școlilor. Totodată, și activitatea de evaluare psihosomatică pentru clasa pregătitoare se va amâna până după reluarea cursurilor.

Extras din Comunicatul de presă al Ministerului Educației și Cercetării, 10.03.2020

ÎNSCRIERE ÎN CLASA PREGĂTITOARE – 2020 Ministerul Educaţiei și Cercetării este operator de date personale conform Notificării nr: 5331, în baza Legii nr. 677/2001 privind protecţia datelor cu caracter personal

437

Alte articole

Activitatea de 9 Mai
Concursul de creație „Prețuiește natura!”, dedicat „Zilei Pământului”
Proiect interjudețean- „Holocaust învățăminte pentru azi”