Festivalul Poveștilor în Școala Gimnazială Ion Creangă se află la cea de a doua ediție. În cadrul acestui Festival, patru povestitori internaționali ne-au încântat cu talentul lor și ne-au spus povești în limba engleză, franceză și română. În cadrul proiectului au fost implicați elevii din clasele III – VIII și cadrele didactice pentru care a fost organizat un atelier de lucru susținut de povestitori.

Mulțumim invitaților noștri Georgiana Popan, Mihaela Blaga, Craig Jenkins Storyteller și Claude Delsol pentru zâmbetele copiilor noștri, pentru clipele de magie, încantare și înțelepciune pe care le-au împărtășit cu noi, elevi și cadre didactice, pe parcursul celor doua zile de poveste, 2 și 3 octombrie, 2018.
Mulțumim Asociației de părinți a școlii, fără ajutorul căreia acest festival nu ar fi fost posibil!

Prof. coordonatori: Lavinia Pașca, Rodica Istrate, Dana Muntean, Carmen Blaga

10 for kindness – proiect de actiune comunitara