Concursul de creație „Prețuiește natura!”, dedicat „Zilei Pământului”

În fiecare an, în ziua de 22 aprilie se sărbătorește ZIUA PĂMÂNTULUI, ziua în care s-a născut mișcarea pentru protejarea mediului înconjurător, o sărbătoare oficială a planetei Pământ și expresie comună a dorinței tuturor de a construi o societate stabilă, pentru un viitor mai curat și mai verde.

Cu această ocazie am organizat, la nivel de școală, concursul de creație „PREȚUIEȘTE NATURA”, în cadrul căruia elevii noștri și-au exprimat, cu talent, sentimentele  și ideile pe această temă, prin mai multe forme artistice: desen, fotografie, video.

Mulțumim juriului format din  elevele claselor a VIII A, B si C,  Roua Precup, Sofia Costache , Carina Varan și doamna profesor de educație muzicală, Liliana Fărcaș.

Nu în ultimul rând multumim ASOCIAȚIEI DE PĂRINȚI a școlii noastre pentru susținerea financiară în acordarea  premiilor în cadrul acestui concurs.

FELICITARI TUTUROR!!!

                                                    Coordonator, prof. Elena Potra

754

Alte articole

LA MULȚI ANI!
În așteptarea sărbătorilor…
La mulți ani, România!