Concursul de creație „Prețuiește natura!”, dedicat „Zilei Pământului”

În fiecare an, în ziua de 22 aprilie se sărbătorește ZIUA PĂMÂNTULUI, ziua în care s-a născut mișcarea pentru protejarea mediului înconjurător, o sărbătoare oficială a planetei Pământ și expresie comună a dorinței tuturor de a construi o societate stabilă, pentru un viitor mai curat și mai verde.

Cu această ocazie am organizat, la nivel de școală, concursul de creație „PREȚUIEȘTE NATURA”, în cadrul căruia elevii noștri și-au exprimat, cu talent, sentimentele  și ideile pe această temă, prin mai multe forme artistice: desen, fotografie, video.

Mulțumim juriului format din  elevele claselor a VIII A, B si C,  Roua Precup, Sofia Costache , Carina Varan și doamna profesor de educație muzicală, Liliana Fărcaș.

Nu în ultimul rând multumim ASOCIAȚIEI DE PĂRINȚI a școlii noastre pentru susținerea financiară în acordarea  premiilor în cadrul acestui concurs.

FELICITARI TUTUROR!!!

                                                    Coordonator, prof. Elena Potra

953

Alte articole

”De Dragobete…tezaur de veșnicie”
Ziua lecturii
ZICI- 2 februarie 2022