Proiectul „Energie în Școlile Copilăriei”, inițiat și finanțat de către compania EoN, este extraordinar. Elevii și profesorii școlii noastre au săli de clasă mai primitoare și mai sănătoase datorită faptului că iluminatul cu led este economic, ecologic, durabil și confortabil. Factura la energie electrică este sustanțial mai mică, ceea ce inseamnă costuri mai mici pentru școala noastră. Vreau să multumesc companiei EoN pentru sprijinul acordat și mai ales pentru faptul că sintagma “De la comunitate la comuniune” a devenit o sintagmă vie în urma colaborării noastre.

Camelia Sîncrăian Pop

Director Școala Gimnaziala„Ion Creangă”, Cluj-Napoca

Au scris despre noi primarul orasului nostru, domnul Emil Boc, si adevarul.ro .

223

Alte articole

Procedurǎ vizualizare lucrǎri evaluare naƫionalǎ
Clasa a VIII-a C la final
Proiect eTwinning – I learn by travelling