Bun venit, clasa pregătitoare/ clasa I!

Consiliul Elevilor a desfășurat, în perioada 16-23 noiembrie, activitatea „Bun venit, clasa pregătitoare/clasa I!”. Reprezentanți ai claselor a V-a și a VI-a i-au vizitat pe colegii lor mai mici din clasele pregătitoare și clasele I pentru a le ura „Bun venit la școală!”. Copiii s-au jucat, au dansat, au creat, au citit povești, au învățat să lege șireturi, au lucrat cu numerele pare și impare sau au inventat Legile Celor 4 ,,SĂ”:

  • SĂ asculte de profesori și de doamna învățătoare
  • SĂ se comporte frumos unii cu alții
  • SĂ învețe lucruri noi
  • SĂ vină la școală cu drag
    Dar, cel mai important, s-au bucurat de activitate împreună!
    Pentru implicarea, energia și entuziamul lor, cei mici au primit in dar diplome și dulciuri.
    Vă mulțumim tuturor!
579

Alte articole

”De Dragobete…tezaur de veșnicie”
Ziua lecturii
ZICI- 2 februarie 2022